Contacteer ons
Vlaams Energie- en Klimaatagentschap (VEKA)
U kan bij het VEKA een voorlopige aanvraag (principeaanvraag) indienen voor een groenestroom- of warmte-krachtproductie-installatie (met uitzondering van zonnepanelen), die nog gebouwd of ingrijpend gewijzigd moet worden. Volgende voorwaarden moeten voldaan zijn:
Op basis van de meegedeelde gegevens in uw principeaanvraag wordt een principebeslissing genomen. In de principebeslissing worden volgende punten vastgelegd:
Aandachtspunten:
Volgende informatie moet u bezorgen bij een principe-aanvraag:
De principeaanvraag voor een project met een representatieve projectcategorie moet u opstarten en indienen in de toepassing ExpertBase. Zodra de principeaanvraag de status In behandeling heeft, kan u de actie niet meer wijzigen.
Maak eerst een nieuw dossier aan. In het scherm aanmaken van een nieuwe actie duidt u de optie Voor deze aanvraag wenst u de toekenning van een startdatum en een principebeslissing aan.
Duid in het scherm nieuwe actie aanmaken de optie de toekenning van een startdatum en een principebeslissing voor een bestaande installatie die ingrijpend gewijzigd zal worden aan.
Als de principeaanvraag de status Nieuw, Bezig met indienen of Aan te vullen heeft, kan u de gegevens nog wijzigen (=principebeslissing is nog niet genomen).
Zodra de principeaanvraag de status In behandeling heeft, kan u de actie niet meer wijzigen. Als u gevens wil aanvullen in een actie met de status In behandeling , dan kan u dit best melden via het contactformulier ExpertBase. Vul in de rubriek Actie vrijgeven het dossiernummer in en vermeld de reden waarom u deze actie wil aanpassen (bijvoorbeeld vergunning ontvangen). De verdere stappen zullen binnen de tien werkdagen gecommuniceerd worden.
Als de principebeslissing genomen is, kan de principeaanvraag niet meer gewijzigd worden in ExpertBase.
Projecten die binnen een projectcategorie vallen kunnen groenestroom-en/ of warmte-krachtcertificaten ontvangen. Als uw project valt onder een projectspecifieke projectcategorie, dan zal de bandingfactor voor uw project afzonderlijk berekend moeten worden en zal u twee aanvragen moeten indienen. Concreet betekent dit dat u zowel een aanvraag voor de projectspecifieke bandingfactor moet indienen als een aanvraag voor de toekenning van de groenestroom- en/of warmte-krachtcertificaten.
Wenst u groenestroomcertificaten aan te vragen voor uw zonnepanelen, dan moet u uw distributienetbeheerder (Eandis of Infrax) contacteren.