Contacteer ons
Vlaams Energie- en Klimaatagentschap (VEKA)
Als er wijzigingen zijn aan de installatie, moet u dit onmiddellijk melden. Het is belangrijk dat wijzigingen tijdig gemeld worden. Dit doet u best via de toepassing ExpertBase.
De actie een wijziging melden, kan gebruikt worden bij volgende wijzigingen:
Als u de actie een wijziging melden kiest, zal het formulier volledig aanpasbaar zijn. Eens ingediend kan u de actie niet meer wijzigen totdat het VEKA de actie terugstuurt.
Let op, enkel gebruikers met de rol Aanvrager kunnen de actie indienen. Een dossierbeheerder kan de wijziging (actie) klaarzetten, maar moet deze laten indienen door een gebruiker met de rol Aanvrager.
Zolang de status In behandeling is, kan u geen (andere) wijzigingen melden, totdat deze actie afgehandeld is. Als het VEKA de informatie verwerkt heeft en geen bijkomende vragen heeft, zal de status wijzigen naar Beslist. Mogelijks ontvangt u een aangepaste beslissing of rapporteringsmodel waarin de wijziging opgenomen is (afhankelijk van de wijziging).
Als u een bijkomende wijziging moet melden, maar de status van de wijzigingsactie is In behandeling, dan kan u via het contactformulier ExpertBase vragen om de actie terug vrij te geven.
Als u deze actie aanmaakt, zal u een formulier zien dat volledig aanpasbaar zal zijn. Als u uw definitieve aanvraag voor 2017 beslist werd, zullen de meeste gegevens leeg zijn. Meestal volstaat het dat u enkel toevoegt wat er gewijzigd is. Als u gegevens aanpast of bijlagen vervangt zal de informatie in het lichtblauw weergegeven worden. Ook zal er naast het tabblad één of meerdere blauwe uitroeptekens verschijnen. Deze zijn indicatief en geven weer in welk tabblad er iets aangepast werd (enkel zichtbaar in schrijfversie).
Mogelijke oorzaken:
Ga naar lijst actie en kijk na of er al een actie is met het label Wijziging. Als de status van de actie is Nieuw of Bezig met indienen is, klikt u op het groene pennetje. Voeg de wijziging toe in de bestaande actie.
Als de status van de actie In behandeling is, kan u de actie niet wijzigen. Als u gegevens wil aanvullen in een actie met de status In behandeling , dan kan u dit best melden via het contactformulier ExpertBase. Vul in de rubriek Actie vrijgeven het dossiernummer in en vermeld de reden waarom u deze actie wil aanpassen (bijvoorbeeld herstelling defect is uitgevoerd). De verdere stappen zullen binnen de tien werkdagen gecommuniceerd worden.